fbpx

Remélem jó hír, hogy sehogy.  Nem betegségeket játszunk el a játékokban és nem is azon a módon, ahogy például a színházban a színészek. Sokkal inkább úgy tesszük ezt, ahogy a gyerekek játszanak.
👸 Megbeszélik, hogy ki lesz a király, ki lesz a királylány, ki lesz a szakácsnő és onnantól mindenki úgy vesz részt a játékban, azt mondja, amit belülről fakad, amit tulajdonképpen az intuíciója „üzen” a számára. 
💃 A gyerekek szabadon formálják meg a szerepeket, ahogy mi is tesszük a szomatodráma játékokban. Azzal a különbséggel, hogy mi szerveket, testrészeket, tüneteket, érzéseket nevezünk meg. Ezek szerepek, amelyekbe egy játék erejéig belebújunk és igyekszünk kifejezni belőle mindent, amit az érzéseink, a késztetéseink által meg tudunk tenni.
Mert ki tudná megmondani, hogy kellene eljátszani például jól egy migrént? Erre nincs recept. Ezért nem is próbáljuk meg mi magunk sem megírni.

Foto: Pixabay

 Megpróbáltál már kibillenteni egy gyereket a szerepéből játék közben?

A gyerekek felelősségük teljes tudatában játszanak. Komolyan veszik. Ahogy mi is. Mert ezek a játékok rólunk szólnak. ❤️

Szomatodráma csoportok és egyéni konzultáció
Egyéni önismereti konzultáció
Bejegyzések a témában

Szerző