Remélem jó hír, hogy sehogy. Nem betegségeket játszunk el a játékokban és nem is azon a módon, ahogy például a színházban a színészek. Sokkal inkább úgy tesszük ezt, ahogy a gyerekek játszanak.
👸 Megbeszélik, hogy ki lesz a király, ki lesz a királylány, ki lesz a szakácsnő és onnantól mindenki úgy vesz részt a játékban, azt mondja, amit belülről fakad, amit tulajdonképpen az intuíciója „üzen” a számára.
💃 A gyerekek szabadon formálják meg a szerepeket, ahogy mi is tesszük a szomatodráma játékokban. Azzal a különbséggel, hogy mi szerveket, testrészeket, tüneteket, érzéseket nevezünk meg. Ezek szerepek, amelyekbe egy játék erejéig belebújunk és igyekszünk kifejezni belőle mindent, amit az érzéseink, a késztetéseink által meg tudunk tenni.
Mert ki tudná megmondani, hogy kellene eljátszani például jól egy migrént? Erre nincs recept. Ezért nem is próbáljuk meg mi magunk sem megírni.
Megpróbáltál már kibillenteni egy gyereket a szerepéből játék közben?
A gyerekek felelősségük teljes tudatában játszanak. Komolyan veszik. Ahogy mi is. Mert ezek a játékok rólunk szólnak. ❤️
Szomatodráma csoportok és egyéni konzultáció
Egyéni önismereti konzultáció
Bejegyzések a témában